Güncel Haberler

Alba, Play-Off’a “Farklı” Başladı!

Almanya easyCredit BBL play-off çeyrek final serisi ilk maçında Alba Berlin konuk ettiği dişli rakibi Hamburg Towers‘ı 82-59 gibi net bir skorla yenerek seriye 1-0 önde başlamış oldu.

Serinin 2. maçı yine Berlin’de 22 Mayıs Cumartesi gününde oynanacak.

Alba’da Maodo Lo 19 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, Simone Fontecchio 12 sayı, 2 ribaund ve Peyton Siva 11 sayı, 3 ribaund, 8 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Hamburg cephesinde ise T.J. Shorts 11 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile yegane çift haneli skot katkısı verebilen isim olurken, Zac Cuthbertson 9 sayı, Maik Kotsar, Bryce Taylor ve Pat Spencer 8’er sayıyla katkıda bulunabildiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Olympiakos, Alba Engelini Canaan Şov ile Geçti

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta mücadelesinde Olympiakos konuk ettiği Alba Berlin‘i Canaan liderliğinde 101-87’lik skorla …