Güncel Haberler

Baskonia, Zayıf Gipuzkoa Karşısında Farklı Kazandı

İspanya Liga Endesa 35. hafta mücadelesinde TD Systems Baskonia konuk olduğu Gipuzkoa‘yı 63-81’lik skorla beklendiği gibi rahat bir şekilde geçti.

Bu sonuçla Baskonia derecesini 23-10 yaptı ve 5. sırada yer aldı. Gipuzkoa ise 7-27 ile 19. ve son sırada yer almaya devam etti.

Baskonia’da Achille Polonara 23 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile öne çıkarken, Rokas Giedraitis 17 sayı, 3 ribaund ve Pierria Henry 14 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Gipuzkoa cephesinde ise Viny Okouo 14 sayı, 13 ribaund ile etkili olurken, Johnny Dee 13 sayı, 4 ribaund, Dino Radoncic 12 sayı, 8 ribaund, 2 asist ve Jan Span 11 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023-24 İspanya Liga Endesa MVP’si Campazzo Seçildi

Real Madrid‘in Arjantinli yıldızı Facundo Campazzo, Süper Kupa ve İspanya Kupası’nda MVP seçilmesinin ardından taraftarlar, …