Koç Sarıca, Telekom Galibiyetinin Ardıdan Açıklamalarda Bulundular

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Pınar Karşıyaka konuk ettiği Türk Telekom’u 82-79 ile yenerek 1-0 öne geçmişti.

Karşılaşmanın ardından İzmir temsilcisinin başarılı koçu Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Öncelikle bütün ulusumuzun bayramını kutlamak istiyorum. Biraz değişik bir bayram oluyor herkes evinde ama yapacak bir şey yok. Umarım en kısa sürede sağlığımıza kavuşacağız hep beraber.

Bugün zor bir maç oldu. Kolay olmasını beklemiyorduk. Bugünkü maç 9 gündeki 5. maçımız. Çok sert 5 maç oynadık. Onuralp, Yunus sakat. Amath sakat olduğu için oynatamadık. Tony çok erken faul problemine girdi. DJ ve Sek, çıkık parmakla oynuyorlar. Bu şekilde sahada kalmaya çalışıyoruz. Zor olacağını zaten bekliyorduk ama maça da tutuk başlayınca skorda da geride kaldı. Gözüken suni bir fark vardı. İki uzuna dönüp içeride bize üstünlük kurdular. Biz bunu ortadan kaldırıp oyunun kontrolünü ele geçirdik. Sonra tecrübesizlikten bazı oyuncularımızın hataları oluyor. Yakalandık ama kazanmayı başardık. İnsanüstü mücadele sergileyen oyuncularımı kutlamak istiyorum bu kadar zor şartta. Şimdi bir maç daha kazanmamız gerekiyor. Cumartesi günü Ankara’da oynayacağız. Takım olarak durumumuzu tam bilmiyorum. İnşallah sağlıklı olursak takım olarak yarı finale çıkacak taraf olacağız. Bütün takımımı bir kez daha tebrik ediyorum.

Karşıyaka Resmi Twitter Hesabı

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.