Koç Can, 2. CSKA Maçının Ardından Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi 2. maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, konuk olduğu CSKA Moskova’ya 78-67’lik skorla kaybetmekten kurtulamadı ve seride 2-0 geri düştü.

Karşılaşmanın ardından geçici olarak Fenerbahçe Beko‘nun başantrenörlüğünü yapan yardımcı koç Erdem Can açıklamalarda bulundu:

Bu seri 2-0 olsa da bizim buradan tekrar 2-2 yapıp, buraya gelecek gücümüz var. Çok net gözümüzün önünde olan belirli hataları yaparak geçtik bu seride. 2 maçı da kazanabilirdik, sonucu alamadık. Mücadele ettik ama kırılma anlarına geldiğimizde sonuçta birçok nedeni var bunun. Açıkça söylemem gerekiyor, Dyshawn Pierre’i olması gerektiğinden daha fazla kullandık. Maçın temposu bunu gerektirmişti çünkü özellikle ilk yarıda çok yavaş kaldık. Savunmada istediğimizi yapamadık. İkinci yarı sadece 28 sayı yememizin temel nedeni savunma ve Dyshawn’ın da 4 numara olarak işlemesi. Orada da hücumda çok yaratıcı kalamadık. Mümkün olduğu kadar topu paylaşarak oynamak istedik. Çok fazla adam değişmesi savunmasının olduğu ortamda bireysel performans ortaya çıkıyor. Bireysel performansta biraz daha zayıf kaldık. Çembere gitmekte, doğru atışları bulmakta. Burada tabii hiçbir şeyin arkasına sığınmamak lazım ama bu geçirilen süreçteki idman eksikliklerinin vs. etkisi var ama bu kesinlikle bahane değil. Daha iyi olabilirdi ama mücadele ettik ama sonunda çok akıllı oynamadık.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.