Gaziantep, Büyükçekmece’yi Yenip Play-Off İddiasını Sürdürdü

ING Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Empera Halı Gaziantep, konuk olduğu Büyükçekmece‘yi 71-90’lık skorla geçerek son maçı öncesi play-off iddiasını sürdürdü.

Bu sonuçla Gaziantep derecesini 14-15 yaptı ve 8. sırada yer aldı. 1 maçı daha kaldı sezonu kapatmak için ve halihazırda onlara yetişebilecek tek takım 3 maç eksiği bulunan, 12 galibiyetli Afyon. Gaziantep’in son maçı Bahçeşehir ile ve kazanması durumunda 15 galibiyete ulaşacak, Afyon da kalan 3 maçını kazanırsa bu durumda 15’er galibiyette eşitleniyorlar ve ikili averajda Afyon üstün olduğu için 8. sıradan son play-off biletini kapan takım oluyor.

Büyükçekmece ise 10 galibiyetle sezonu günveli bölgede, hedeflediği gibi kapatmış oldu.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Gaziantep’de Mouhammadou Jaiteh 23 sayı, 11-14 2sayı, 14 ribaund, 2 blok ile maçın yıldızı olurken, Rashard de Kelly 19 sayı, 3 ribaund ile diğer çift haneli skor katkısı veren isim oldu.

3 yabancı ile formalite maçı oynayan Büyükçekmece cephesinde ise Jaka Klobucar 12 sayı, 2-6 3sayı, 3 ribaund ve Cengizhan İvedi 10 sayı, 2-3 3sayı, 3 ribaund, 3 asist ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.