RESMİ: Bursapor, Koç Alimpijevic ile 3 Yıllık Yeni Kontrat İmzaladı

ING Basketbol Süper Ligi‘ne renk katan ekiplerden Frutti Extra Bursaspor, tercihini istikrardan yana kullandı.

Sezon ortasında takımın başına koç Açık’ın yerine geçirilen genç Sırp koç Dusan Alimpijevic ile 3 yıllık yeni bir kontrata imza attıklarını yapılan basın toplantısı ile duyurdular.

Basın toplantısında ilk olarak başkan Sezer Sezgin konuşurken öncelikle artık sezonun sonuna gelindiğini ve haftasonu oynayacakları son maçın aynı zaman kaptan Ender Arslan’ın da jübile maçını olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Devamında ise Coach Alimpjevic ile takımın başına geldiği günden itibaren iyibir ivme yakaladıklarını belirterek bunun neticesinde sözleşmeyi uzatmayı karar verdiklerini belirtti.

Başkan şu ifadeleri kullandı:

Koç Alimpijevic sezon ortasında takıma katıldı. İyi bir ivme yakaladık. Oynattığı basketbol bizim yapımızla, kimyamızla iyi uyuştu. Yapmış olduğumuz planlamada altyapıları da devreye sokarak kendi ayakları üstünde duran bir Bursaspor takımı yaratmayı hedefliyoruz. Bunun neticesinde en önemli şeyin uzun süreli planlamalar olduğu düşup düşündük. Coacha yapılan teklif sonrasında kendisine daha cazip teklifler gelmesine rağmen kendisi burada mutlu olduğunu söylerek teklifi kabul etti.

Koç Alimpijevic ise şunları söyledi:

Öncelikle Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza, Genel Menajerimize ve sponsorlarımıza ve aynı şekilde taraftarlarımıza çok teşekkür ederim. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Hatta en zor zamanlarımızda hep yanımızda olup desteklerini gösterdiler. Buraya ilk geldiğimde de demiştim. Ben buraya bir şeyleri değiştirmek için geldiğimi söylemiştim. Şu ana kadar iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum ve bunu devam ettirmeyi istiyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.