Pangos Liderliğindeki Zenit’den Barça’ya Soğuk Duş!

Turkish Airlines Euroleague play-off serilerinde ilk sürpriz Zenit‘den geldi. Normal sezonu 8. sırada tamamlayan Rus ekibi serinin ilk maçında konuk olduğu normal sezonun lideri FC Barcelona‘yı Pangos’un etkili oyunu eşliğinde 74-76 yenerek seride 1-0 öne geçti ve rakibinin elinden ev sahibi avantajını da almış oldu.

Bitime 10 saniye kala Zenit, Pangos’dan gelen basketle 74-76 öne geçti. Barça bitime 2 saniye kala Higgins ile bir üçlük şansı yakaladı ama isabeti bulamadı. Sonrasında ribaundu alan Black’e 1 saniye kala Kuric faul yaptı. Bitime 1 saniye kala çizgiden ikide 0 ile döndü Black. Sonrasında Davies savunma ribaundunu aldı ama atış yapacak süreleri yoktu ve böylece skor Zenit lehine 74-76 ile tescillenmiş oldu.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Ponitka’dan yoksun olan Zenit’de Kevin Pangos 19 sayı, 4-6 3sayı, 3 ribaund, 9 asist ile yıldızlaşırken, Will Thomas 12 sayı ve K.C. Rivers 11 sayı, 2 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Barça cephesinde ise Brandon Davies 18 sayı, 9 ribaund ile en skorer isim olurken, Cory Higgins 15 sayı, 2 ribaund, 6 asist, Kyle Kuric 12 sayı, 2 ribaund ve Nikola Mirotic 10 sayı, 2 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.