Mike James’e NBA’den Bir Talip Daha!

CSKA Moskova‘nın kadro dışı bıraktığı ve sezonu NBA‘de tamamlamak isteyen Mike James ile New York Knicks’den sonra Brooklyn Nets’in de ilgilendiği haberleri var!

ABD basınında yer alan haberlere göre skorer guard ile sadece Knicks ilgilenmiyor, Nets de onunla ilgilenen NBA takımları arasında.

Hatırlayacağınız üzere Birleşik Amerikalı oyuncu, Mart ayının son bölümünde CSKA koçu Itoudis ile bir tartışma yaşamış ve ardından yönetim kararıyla süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştı. James de bunun üzerine ülkesine dönmüştü. Normal şartlarda Rus ekibi ile 3 yıllık bir kontratı var ama NBA’e gitmesi durumunda kulübün ona kolaylık sağlayacağı söyleniyor.

2017-18 sezonunda NBA sahnesinde Phoenix Suns ve New Orleans Pelicans formalarıyla 36 maçta görev almış ve 9.3 sayı, 3.5 asist, 2.5 ribaund istatistikleir ile katkı vermişti.

Nets’in elinde Harden, Irving, Durant gibi bir BIG 3 var ama guard rotasyonunda yaşanan sakatlıklar kadrodaki derinliği azaltmış durumda. Ayrıca Aldridge’in de beklenmedik şekilde emekli olması bir maaş boşluğu da oluşturmuş durumda.

30 yaşındaki James bu sezon CSKA formasıyla Euroleague sahnesinde 19.3 sayı, 5.7 asist, 3.1 ribaund istatistikleriyle katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.