Koç Kandemir, Bahçeşehir Galibiyetini Değerlendirdi

ING Basketbol Süper Ligi 27. hafta erteleme maçında Beşiktaş Icrypex konuk ettiği Petkim Spor’u 83-77’lik skorla yenmeyi başardı.

Karşılaşmanın ardından koç Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu:

Öncelikle ligin güçlü kadrolarından biriyle oynadık. Belki bulundukları pozisyonu hak eden bir takım değiller. Özellikle maçın ilk kısmında 4 numarada sorun yaşadık. Sakatlıklar sebebiyle dar bir kadroyla oynuyorduk. Bunlar bizim için sorun değildi, oyuncularımıza bunu anlattık. İlk devre çok yumuşak oynadık. Savunmada çok ribaunt verdik. Biz gerçekliğimizin dışında bir basketbol oynadık ve Bahçeşehir’i kazanacak noktaya getirdik.

İkinci yarı kendi karakterimize büründük. Topa sert baskı yapan, agresif, rakibi zor atışlara sürükleyen ve bu pozisyonlar üzerinden fast break pozisyonları yakalayan bir oyun oynadık. Maçın son kısmında hızlı hücumlarda biraz hata yaptık. Eğer onları atsaydık daha rahat kazanabilirdik. Oyuncularım az kişiyle oynamamıza rağmen müthiş özveri gösterdiler. 3 maçımız var. Covid’den sonra takımın nasıl tepki vereceği önemliydi. Önemli bir sıkıntı yaşadık. Oyuncularımı gösterdikleri özveriden dolayı kutluyorum.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.