Hawks ve Clippers Tecrübeli Guardları Takasladı

NBA Doğu Konferansı’nın play-off kovalayan takımlarından Atlanta Hawks ile Batı’nın zirve adaylarından Los Angeles Clippers takas döneminin son bölümünde tecrübeli guardlarını takasladı.

ESPN’in haberine göre Clippers, Lou Williams artı 2 tane 2. tur draft hakkı karşılığında Hawks’dan Rajon Rondo‘yu kadrosuna kattı.

34 yaşında olan Williams son 2 sezondur NBA’in En İyi 6. Adamı ödülünün sahibi oluyordu. Bu sezon şimdiye kadar 42 maçta görev almış ve 12.1 sayı, 2.1 ribaund, 3.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

35 yaşındaki Rondo ise kariyerine Boston’da başladıktan sonra Dallas, Sacramento, Chicago, New Orleans, Lakers ve son olarak Atlanta formalarını giymiş gezgin bir oyuncuydu. Bu sezon Hawks ile 27 maçta süre alırken 3.9 sayı, 2.0 ribaund, 3.5 asist istatistikleri ile mücade etmişti.

Bu takastan Atlanta’nın karlı çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Williams’ı ister kenardan getirerek ister ilk 5 başlatarak Young, Bogdanovic, Dunn, Huerter gibi isimlerle birlikte kullabilirler, guard rotasyonlarına güç kattıklarını düşünüyorum. Clippers ise Harrell’dan sonra kenardan gelerek takıma enerji ve skor katkısı veren önemli bir silahı daha kaybetti. Rondo’dan fayda sağlayabileceklerini düşünmüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.