Güncel Haberler

Barcelona, Malaga’ya Acımadı!

İspanya Liga Endesa 25 hafta mücadelesinde Euroleague ekiplerinden FC Barcelona konuk ettiği Unicaja Malaga‘ya hiç acımadı ve 79-55 gibi kalp kırıcı bir skorla kazanmayı bildi.

Bu sonuç Barça derecesini 21-3 yaptı ve lider Real’i 2 galibiyet geriden takibini sürdürdü. Malaga ise 12-13 ile play-off potasından sadece averajla gerideki takibini sürdürdü.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

1.çeyrek: 23-13
2.çeyrek: 17-19
3.çeyrek: 20-19
4.çeyrek: 19-4

Barça’da Brandon Davies 15 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile öne çıkarken, Rolands Smits 12 sayı, 3 ribaund ve Nikola Mirotic 10 sayı, 6 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Malaga cephesinde ise Deon Thompson 11 sayı, 3 ribaund ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu. Jaime Fernandez ile Yannick Nzosa 7’şer sayı üretebildiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Baskonia’nın Sürpriz Yapmasına İzin Vermedi

Turkish Airlines Euroleague 19. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Baskonia karşısında 89-85’lik skorla kazanarak …