Güncel Haberler

Alba, Ligde Güle Oynaya Kazandı

Almanya easyCredit BBL 23. hafta mücadelesinde Euroleague ekiplerinden Alba Berlin konuk ettiği Gottingen‘i 89-58 gibi acımasız bir skorla ezdi geçti.

Bu sonuçla Alba derecisni 18-3 yaptı ve 2. sırada yer aldı. Gottingen ise 7-15 ile 13. sırada konumlandı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

1.çeyrek: 20-15
2.çeyrek: 20-15
3.çeyrek: 25-13
4.çeyrek: 24-15

Alba’da Simone Fontecchio 14 sayı, 2 asist, 5 top çalm ile etkili olurken, Niels Giffey 12 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Payton Siva 11 sayı, 3 asist ve Tim Schneider 11 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Gottingen cephesinde ise Tai Odiase 23 sayı, 14 ribaund ile öne çıkarken, Mathis Mönninghoff 10 sayı ile diğer çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ezeli Rakibi Alba’yı Farka Boğdu!

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk ettiği ezeli rakibi Alba Berlin‘i …