Ataman, Fenerbahçe Galibiyetini Değerlendirirken Micic’i Tebrik Etmeyi Unutmadı

Turkish Airlines Euroleague 26. hafta mücadelesinde Anadolu Efes konuk olduğu Fenerbahçe Beko’yu 74-106’lık skorla geçerek rakibinin 10 maçlık serisine son vermişti.

Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes‘in başarılı koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

Vasilije Micic’in performansı sıradışıydı ama benim maç öncesinde de sonrasında da onunla konuşmalarım sıradandı. Çünkü Micic’in geçen yıl da bu tarz performansları vardı bazı maçlarda. Evet, bugün zirveye çıktı. Ben hiçbir zaman tek bir oyuncuyu performansından dolayı kutlamam. Daha önce de geçtiğimiz hafta Shane Larkin’in böyle bir performansı vardı. Önemli olan maç maç bu tarz formda olan oyuncuları bulabilmek. Bugün hakikaten çok sıradışı bir maç çıkardı. Soyunma odasında kendisini kutlamadım. Burada sizlerin önünde kendisini kutlayayım. Kötü oynadığı zaman hep eleştiriyorum Micic’i, bu kez kutlamayı hak etti.

beIN Sports

Milli takıma üç oyuncunun gitmesine rağmen etkili bir galibiyet almaları ile ilgili Ataman şöyle konuştu:

Üç senedir beraber oynayan bir takımız. Onun için bunun gibi durumlarda sıkıntı çekmiyoruz. Oyuncularımızın milli takıma verdikleri katkılardan da gurur duyuyoruz. Üç oyuncumuz da milli maçlarda çok iyi basketbol oynayarak milli takımımızın EuroBasket’e gitmesinde çok katkı sağladılar. Dediğim gibi birbirlerine alışkın oyuncularımız var. Milli maçtan hemen sonraki gün onlara dinlenme verdik. Maç yakın olmasına rağmen onları zorlamadık, dinlendirdik. Sonra da kendi sistemimizle maça hazırlandık.

beIN Sports

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.