All-Star Kadrosunda İki Zorunlu Değişiklik

7 Mart’ta Atlanta’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2021 NBA All-Star maçında Doğu ve Batı’nın ilk beşleri taraftar, yedekler ise koçların tercihleri ile netleşmişti bildiğiniz üzere.

Ancak yapılan seçimler sonrasında iki takımda da birer isim sakatlıkları nedeniyle All-Star maçında yer alamayacaklarını duyurdular. Doğu’da Brooklyn Nets‘in yıldızı Kevin Durant‘i ve Batı’da son şampiyon Los Angeles Lakers‘ın uzunu Anthony Davis‘i maalesef All-Star maçında izleyemeyeceğiz.

Bu isimlerin yerine eklenecek isimler de yine koçlar tarafından belirlendi.

Doğu’da Durant’in yerine kadroya dahil olan Indiana Pacers‘ın uzunu Domantas Sabonis oldu. 24 yaşındaki Litvanyalı uzun bu sezon şimdiye kadar 31 maçta ortalama 36.5 dakika süre alırken 21.6 sayı, yüzde 34.9 3sayı, 11.6 ribaund, 5.8 asist, 24.7 verimlilik istatistikleri ile mücadele etmişti.

Batı’da ise Davis’in yerine Phoenix Suns‘ın skorer guardı Devin Booker All-Star yedeklerine dahil olan isim oldu. 24 yaşındaki Booker, bu sezon şimdiye kadar 28 maçta ortalama 34.4 dakika süre alırken 24.9 sayı, yüzde 37.5 3sayı, 3.6 ribaund, 4.3 asist, 17.2 verimlilik istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.