RESMİ: Gasol, Beklendiği Üzere Barcelona ile İmzaladı!

Turkish Airlines Euroleague‘in favorilerinden biri olan FC Barcelona, kadrosunu çok önemli bir tecrübeyle güçlendirdi.

Sizlere daha önce detaylarını iletmiş olduğum transfer Katalan ekibi tarafından resmi olarak açıklandı ve NBA patentli tecrübeli yıldız Pau Gasol eski takımı ile sezon sonuna kadar geçerli bir kontrat imzaladı.

Veteran uzun bu kontrat için Barça’dan maaş talebinde bulunmadı ancak Endesa kuralları gereği olan minimum yıllık maaş olan 60.000 Euro kendisine ödenecek.

Kasım 2020’de Portland Trail Blazers tarafından serbest bırakılan ve o günden bu yana boşta olan Gasol ve bu transfer hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Böylelikle 40 yaşındaki veteran pivot tam 20 yıl sonra Avrupa’ya geri dönüş yapmış oldu. İspanyol pivotun amacı 2021 Tokyo Olimpiyatları’nda son kez milli formayı giyebilmek ve bunun için de Barça’da rekabetçi bir ortamda sezonu tamamlayıp hazırlanması gerekiyor.

Gasol, 1998 yılında profesyonel kariyerine başladıktan sonra 3 sezon Barça forması giymiş ardından 2001 NBA draftında Atlanta Hawks tarafından seçilmiş ve 20 yıllık NBA macerasına Los Angeles Lakers forması ile 2 şampiyonluk sığdırmayı başarmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.