Koç Demir, Fenerbahçe’yi İstanbul’da Devirdikleri Maçın Ardından Açıklamalarda Bulundu

ING Basketbol Süper Ligi 21. hafta mücadelesinde Tofaş konuk olduğu Fenerbahçe Beko’yu 81-84’lük skorla devirmeyi başardı.

Karşılaşmanın ardından Tofaş‘ın başarılı koçu Hakan Demir açıklamalarda bulundu:

Buraya 10 kişi geldik ama bizim takımımızın 3-4 kişilik oyuncu grubu da BGL seviyesinde oyuncular. Onlar BGL turnuvası olması sebebiyle buradalar. Geride kalan kadro burada. Bir tane sakat oyuncumuz var o da dönecek. Tabii ki Fenerbahçe‘yi kendi sahasında yenmek her zaman büyük bir olay. Sonuçta bir EuroLeague takımı. Aynı zamanda bir EuroLeagu kadrosuyla oynadılar. Daha önce Türkiye Ligi’nde oynadıkları kadro farklıydı. EuroLeague’de oynadıkları kadroyla oynadılar ve çok da iyi maç oldu, onlar da kazanabilirlerdi. Bence 10 sayı farka çıktığında maç bizim oyuncularımız o direnci ortaya koymaya karar verip, sahada o savunma direncini gösterdikleri için maç tekrardan döndü. Onlar yoruldu, biz de yorulduk ama onların daha fazla yorulduğunu düşünüyorum. Savunmadan kaptığımız toplarla attığımız sayılarla ritmi elimizde tuttuk. Tabii ki yarı saha oyununda onların bize karşı üstünlüğü var ama tam sahada da savunma üzerine yapılan hücumlarda da bizim bir üstünlüğümüz var. Onu iyi kullandık.

Bizim takımımızın karakteri bu. Kazandığımız maçlara bakarsanız ancak bu tür bir basketbolla kazanabiliyoruz. Savunma ağırlıklı, ribaund ve hızlı hücuma yönelik bir gücümüz var. Yarı sahada bir takım eksiklerimiz var ve yarı sahaya kalmadan oynayabildiğimiz maçları da rahat kazanıyoruz. Dolayısıyla bizim takımımızın karakteri bu ve ben de bu karakterden memnumum. Göze de hoş gelen bir basketbol, mücadele üzerinden hızlı hücum. Bu şekilde devam edeceğiz.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.