Koçu Rivers’dan Furkan’a Övgü Dolu Sözler!

NBA‘deki temsilcilerimizden Furkan Korkmaz, takımı Philadelphia 76ers‘ın, deplasmanda Indiana Pacers’ı 110-119 yendiği maçta kenardan gelerek galibiyete direkt etki eden isimlerden biri olmuştu.

Milli oyuncumuz karşılaşmada 23 dakika sahada kalırken 3/7 ikilik, 3/5 üçlük, 2/2 serbest atış isabet oranları ile 17 sayı, 3 ribaund, 2 asist üretti. Genç skorerin oyunda olduğu bölümde takımı rakibine tam 26 sayı ile üstünlük kurdu. Furkan maçın son bölümünde de takımını 109-106 öne geçiren üçlüğün sahibiydi.

Maçın en skorer ismi olan Tobias Harris ise takım arkadaşı olan genç yıldızın perfromansı hakkında şu ifadeleri kullandı:

Biz farkı kapatırken diğer oyuncuların alan açması çok yardımcı oldu. Furk da büyük şutlar soktu ve büyük hareketler yaptı. Bu da o ritmi bulmuşken, savunma ritme girmişken kilit nokta oldu. Diğer oyuncular tempoya dahil oldu, Matisse de yine benzer katkı verdi.

Eurohoops

Koç Doc Rivers ise konuyla ilgili şunları söyledi:

Furkan efsanevi bir oyun oynadı. Takıma özgüven verdi. Maçtan önce konuştuk. ‘İnanmamız lazım, ne zaman Joel, Ben veya başka birisi yoksa maçı kazanacağımıza inanmalıyız’ dedik. O düşünceye sahip olmalıyız. Bunu konuştuk. Geride olsanız da savaşmaya devam edebilirsiniz, son çeyreğe geldiyseniz kazanabilirsiniz. Sadece son çeyrekte kazanacağınızı düşünün. Bugün de oyuncularımız bunu yaptı.

Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.