Musa: “Kanımın Son Damlasına, Son Dakikaya Kadar Savaşacağım.”

Anadolu Efes‘in yeni transferi Dzanan Musa, ilk röportajını kulübün YouTube kanalına verdi.

21 yaşındaki Bosnalı oyuncu; NBA’deki deneyimlerinden maç günü ritüellerine, forma numarasının anlamından Anadolu Efes‘e katacaklarına kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı.

Röportajdan öne çıkan satırbaşları ise şu şekildeydi:

İlk olarak NBA’de oynamakla Avrupa’da oynamak arasındaki farklara değinen Dzanan Musa, “NBA’de iki günde bir maç oynuyorsun bu yüzden çok fazla seyahat ediyorsunuz. Bu yüzden dinlenmeye doğru düzgün zamanınız kalmıyor, vaktinizin çoğu uçakta geçiyor. Her şer tamamen basketbolla alakalı. Hoşuma gitmedi diyemem ama NBA’deki en zor şey buydu. Sezonda 82 maç oynuyorsunuz, sonra playofflar var. Bu da çok fazla maç ve seyahat anlamına geliyor. Avrupa’ya kıyasla en büyük fark da buydu.” ifadelerini kullandı.

Bir oyuncu olarak NBA’in kendisine kattıklarından da bahseden genç oyuncu, “Amerika’da oynadığım dönemde çok büyük tecrübeler elde ettim. Takımın kazanması için neye ihtiyacı varsa onu yapmaya çalıştım. Şimdiki takımımda da bunu yapmaya çalışacağım. NBA’de işler böyle ilerliyor. Önce takım geliyor, diğer her şey ondan sonra geliyor. Şu anda da bu zihniyete sahibim.” sözlerini söyledi.

Boş zamanlarını nasıl geçirdiğinden bahseden Musa, “Çokça arkadaşlarımla konuşurum. Takım arkadaşlarımla, arkadaşlarımla sosyalleşmeyi severim. Diğer her sporcu gibi onun dışında da Playstation oynuyorum. Genellikle FIFA oynuyorum. Son 2 yıldır oyunda olduğum için NBA oynamayı sevmiyorum. Başka oyuncularla kendime karşı ya da kendimle diğer oyunculara karşı oynamayı sevmiyorum. Bu yüzden çok NBA oynamadım.” açıklamalarını yaptı.

Maç günü ritüelleri sorulan genç oyuncu, “Maçtan bir saat önce hiç konuşmuyorum. Sadece kendi alanımda kalmaya çalışıyorum. Ayakkabım ve çoraplarımı giyerken önce sağ ayağımı giyiyorum. Sahaya çıkarken de mutlaka önce sağ ayağımla adım atıyorum.” cevabını verdi.

Bosnalı oyuncu, 13 numaralı formayı giymesinin sebebini ise “Kardeşim de bir basketbol oyuncusuydu. O da 13 numara giyiyordu. Onu izlemek her zaman çok özeldi. Basketbol oynamaya başladığımda abime destek olmak için yapacağım en doğru hamle 13 numarayı giymekti.” şeklinde açıkladı.

Musa, beraber oynadığı en yetenekli oyuncunun kim olduğu sorusuna ise “Bugüne kadar beraber oynadığım en yetenekli oyuncu kesinlikle Kevin Durant’ti. O inanılmaz bir oyuncu. Şu anda yaptıkları bile çılgınca.” cevabını verdi.

Daha sonra İstanbul ve Türkiye’ye daha önce de geldiğini anlatan Musa, “12-13 yaşındayken Bosna’da oynadığım ilk takımımla Efes’e karşı oynamaya gelmiştim. Kızılyıldız’da oynarken de Fenerbahçe’ye karşı oynamak için İstanbul’a gelmiştim. İstanbul’a daha önce 15-20 kez geldim.” dedi.

Son olarak Anadolu Efes‘in taraftarına mesaj gönderen oyuncu, “Takıma yeni geldiğimi biliyorum. Burada kurulu bir takım var. Taraftara her maçın içine gireceğime, enerji ve kuvvet katacağıma söz veriyorum. Kanımın son damlasına, son dakikaya kadar savaşacağım.” ifadelerini kullandı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.