Çebi’den Galatasaray ve Fenerbahçe’ye Öneri

ING Basketbol Süper Ligi 18. hafta programından oynanan derbide Beşiktaş Icrypex konuk ettiği Galatasaray’ı 82-64 gibi farklı bir skorla geçmişti.

Karşılaşma sonrası siyah beyazlıların başkanı Ahmet Bur Çebi önemli açıklamalarda bulundu ve “Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da bu yola başvurup, genç Türklerle oynamasını öneriyoruz. Abuk subuk paralar harcamamalıyız.” ifadeleriyle dikkat çekti.

İşte başkan Çebi’nin açıklamasının tamamı:

Futbolda olduğu gibi, basketbolda da rekabet bizim için çok önemli. Fenerbahçe de, bugün karşılaştığımız Galatasaray da büyük kulüp ama bu sezon hepimizin ayrı yoğurt yiyişi var. Ama hepimizin ortak bir gerçeği var, hepimiz bütçelerde zorlanıyoruz. Bu sporlar yapılmalı, keyifle yapılmalı ama abuk subuk rakamlarla yapılmamalı. Devlerin kurumlarının amatör dallara büyük kaynaklar ayırdığını görüyoruz, bu durum bizi zorluyor. Bu kaynakları ortak harcamayı teklif ediyorum, bunu basketbolda da yapabiliriz.

Projeden dolayı Umut Şenol’a da, antrenörlüğe zorla gelen Ahmet Kandemir’e de teşekkür ediyorum. Hala eski görevime, altyapıya nasıl giderim düşüncesi içinde. Bu projenin Galatasaray’a, Fenerbahçe’ye de örnek olmasını isterim. Onların parası da memleketin parası, bizim projemiz tuttu. Onlara da bu yolu öneriyorum, kimsenin sokağa atılacak parası yok. Biz Türk çocuklarının da başarılı olabileceğini gösterdik, gerisi onlara ders olur inşallah.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.