İDDİA: Büyükçekmece, Tecrübeli Forvet ile Kadrosunu Güçlendirdi

ING Basketbol Süper Ligi‘nde bu sezon flaş performanslar sergileyen ve düşme hattında yer alması beklenirken play-off potasında kendisine yer bulan Büyükçekmece, kadrosunu tecrübeli bir forvet ile güçlendiriyor.

Basketfaul’ün iddiasına göre İstanbul ekibi daha önce ülkemizde İBB ve Galatasaray formaları da giymiş olan Sloven kısa forvet Jaka Klobucar ile anlaşmaya vardı. Geçen sezon Chalon Saone forması giyen solak oyuncu, bu sezon ise herhangi bir takımla resmi maça çıkmamıştı.

1.98 metre boyunda olan 33 yaşındaki tecrübeli forvet, 2019-20 sezonunda pandemi dönemine kadar Pro A’da 16 maçta ortalama 18.9 dakika süre alırken 5.5 sayı, 2.4 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Daha önce ülkemizde forma giymiş olması ile beraber adaptasyon sorunu çekmeyeceğini düşündüğüm Klobucar, deliciliği ve yarı sahadaki organizasyonları artı açık alandaki hem organizatör hem de bitirici roldeki etkinliği ile Büyükçekmece hücumlarına çeşitlilik getirecek bir isim. Ayrıca işin savunma tarafında da 1, 2, 3 numaralı pozisyonların tamamını tutabilmesi, tecrübesi ve pozisyon bilgisi ile takıma enerji getirip, agresifliği de arttıracaktır. Anderson’ın bir türlü tam sağlıklı bir performans sergileyememesi ile beraber kısa rotasyonunda, özellikle hücumda zorlanan Büyükçekmece için bu dönemde alınabilecek maliyet-performans oranı en iyi isimlerden biri Klobucar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.