Tofaş, Çekya’da Tamam mı Devam mı Maçına Çıkıyor!

FIBA Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Tofaş, Çekya’da Nymburk ile sezonun en kritik maçlarından birine çıkacak.

19 Ocak Salı saat 20:30’da başlayacak ve Tivibu Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak karşılaşmayı Luis Castillo, Janusz Calik, Martin Vulic hakem üçlüsü yönetecekler.

Tofaş 5 maçından 3 tanesini kazandı ve play-off biletini kapabilmesi için ya bu maçı farktan bağımsız olarak kazanması gerekiyor ya da Dijon’un Kıbrıs deplasmanında herhangi bir iddiası kalmamış olan zayıf rakibi Keravnos’a yenilmesi gerekiyor. İkinci ihtimal çok ama çok zayıf olduğu için temsilcimiz Çekya’da tamam mı devam mı maçına çıkıyor diye nitelendiriyoruz.

Nymburk ise 5 maçından 4 tanesini kazandı ve matematiksel olarak neredeyse play-off biletini garantilemiş durumda. Çünkü bu maçı 59 ve üstü farkla kaybetmedikleri sürece play-off’a gidiyorlar.

İki ekip arasında oynana ilk karşılaşmada Çekya temsilcimizi ekibimizi Bursa’da uzatma sonunda 93-96’lık skorla geçmeyi başarmıştı. O maçta temsilcimiz adına Berk Uğurlu 20 sayı, 9 asist ve DeVaughn Akoon-Purcell 18 sayı, 8 ribaund ile öne çıkarken, Nymburk’da ise Retin Obasohan 19 sayıi 7 asist ve Hayden Dalton 19 sayı, 9 ribaund ile galibiyetin mimarları olmuşlardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.