RESMİ: Bursaspor, Newman ile Yolların Ayrıldığını Açıkladı

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor tarafından sezon başında büyük umutlarla transfer edilen ancak bir çok maçta beklentilerin altında kalan Malik Newman ile yollar ayrıldı.

Bildiğiniz üzere koç Alimpijevic’in gelişiyle yeni bir yapılanmaya giden Bursa ekibinde Peters, Shayok ve Tillman hamleleri gelmiş, Jones ile yollar ayrılmış ve takımda 6 yabancı kalmıştı. EuroCup’dan elenmiş olmaları ve BSL’de sadece 5 yabancının kadroda yer alabilecek olması nedeniyle performansından memnun olunmayan Newman ile karşılıklı anlaşılarak kontrat fesih yoluna gidildi.

Birleşik Amerikalı skorer guard kariyerine İsrail Winner Ligi ekiplerinden Ironi Nahariya’da devam edecek.

1.91 metre boyunda olan 24 yaşındaki Newman, Bursaspor formasıyla BSL’de 14 maça çıkıp 12.9 sayı, %33.3 3sayı, 3.1 ribaund, 3.4 asist ve EuroCup’da ise 8 maçta 11.9 sayı, %27.1 3sayı, 3.8 ribaund, 3.9 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekildeydi:

TEŞEKKÜRLER MALİK NEWMAN!

Yeni sezon öncesi kadromuza kattığımız ABD’li oyuncumuz Malik Newman ile yaptığımız görüşme sonrasında karşılıklı olarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Newman’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder yeni kulübünde başarılar dileriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.