Selçuk Ernak: “Artık Gruptan Çıkmamız Kendi Elimizde Değil.”

FIBA Şampiyonlar Ligi 4. hafta mücadelesinde konuk ettiği San Pablo Burgos’a son topta 71-74 ile kaybeden temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen‘de koç Selçuk Ernak karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Burgos takımını tebrik ederim. Çok önemli bir maçtı. Bu maça kadar rakibimizin sayı ortalaması 97 sayıydı. Onları 74 sayıda tutabildik fakat top kayıpları ve hücum ribaundları yüzünden kazanamadık maalesef. Önümüzdeki maçın ardından Top 16 fırsatımızı göreceğiz ama grubun son maçına kadar savaşacağımıza eminim. Başımızı dik tutmanın bir yolunu arayacağız. Ancak artık gruptan çıkmamız kendi elimizde değil, diğer sonuçlara da bağlı ve adım adım gideceğiz.

Takımın tecrübeli forveti Erkan Veyseloğlu ise şu ifadeleri kullandı:

Bizim için çok önemli bir maçtı. Kazansak TOP 16’ya çıkmak için büyük bir şans elde etmiş olacaktık. Üç maçı da kazansak TOP 16 ihtimali kendi elimizde olacaktı fakat bu maçı kaybettiğimiz için diğer maçlara da bakmak zorundayız. Önümüzde Brindisi ve Oostende deplasmanları var. Bu maçları kazanırsak diğer sonuçlara göre yine TOP 16’ya çıkmayı umuyoruz. Dilerim bunlar gerçekleşir. Bugün iyi oynadığımızı düşünüyorum ama hücum ribaundları ve top kayıplarının maçın anahtarı olduğunu düşünüyorum. Burgos‘u tebrik ediyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.