RESMİ: AEK’dan Uzun Takviyesi Geldi

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nin favorilerinden biri olan Yunanistan Ligi temsilcisi AEK, uzun rotasyonuna bir takviye yaptığını açıkladı.

Her iki kulvarda da şampiyonluk hedefleyen Atina temsilci kadrosunu son olarak Bilbao‘da izlediğimiz Nijeryalı uzun Moses Kingsley ile güçlendirdi.

2.08 metre boyunda olan 26 yaşındaki Kingsley, Endesa’da 8 maçta ortalama 10.9 dakika süre alırken 4.4 sayı, 2.4 ribaund ve Şampiyonlar Ligi’nde ise sadece 1 maçta 9 dakika süre almış 10.0 sayı, 3.0 ribaund ile katkı verebilmişti.

Kingsley atletik özellikleri ile ön plana çıkan ve hem savunmada hem de hücumda yüksek enerjisi ile takımına katkı veren bir uzun. İşin hücum tarafında alçak post etkinliği, ikinci şans sayıları ve açık alandaki mobilitesi ile ön plana çıkarken çok istikrarlı olmasa da 3 sayı tehditi bulunan bir forvet. Savunmada ise sert ve dirençli bir uzun, pozisiyon bilgisi iyi ve atletik özellikleri ile birlikte hem bloklar hem de ribaundlar konusunda önemli bir silah. Kingsley bir uzuna göre halen genç yaşta ve gelişimini AEK ile de sürdürmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.