Kokoskov: “Maç Seçerseniz Bunun Bedelini Ödersiniz.”

ING Basketbol Süper Ligi 11. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko, rakibi HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u 94-74’lük skorla yenmeyi başarmıştı.

Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu Igor Kokoskov karşılaşma sonrası şu açıklamalarda bulundu:

Hiçbir şey kolay değil. Her maça aynı şekilde yaklaşıyoruz. Hiçbir zaman kontak açıp kontak kapamıyoruz, öyle bir lüksümüz yok. Bir koç olarak ben maç seçtiğiniz zaman bunun bedelini ödeyeceğinize inanıyorum. Bizim yaklaşımımız aynıydı. Her maça ciddi şekilde yaklaşıyoruz, bu maçı da çok ciddiye aldık. Mücadele etmeye, rakibimize saygı duyarak çıktık. Oyun planımızı, hazırlığımızı buna göre yapıyoruz.

Çok iyi bir takımla oynayacağımızı biliyorduk. Maalesef rakibimizin bazı sakatlıkları vardı, tam takım olamadılar fakat bu akşam mücadele ederken elimizden gelen her şeyi yaptık. Sonuç kolay gözükse de hiç kolay değildi.

Her pozisyonu ayrı ayrı düşünmeliyiz. Top kayıpları bizim zayıf noktalarımızdan biri. Mücadele ediyoruz, savaşıyoruz, giydiğimiz formaya çok büyük saygımız var. Akıllı oynamalıyız. Kimse bile isteye top kaybetmiyor. Akıllı ve iyi oynamalıyız. Sadece mücadele etmek yeterli değil. Savunmadaki hatalar o kadar görülmeyebiliyor ama hücumda bariz oluyor. Top kayıpları da bize sorun yaratıyor, topun kıymetini bilmiyoruz.

Tivibu Spor

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.