Harden, Rockets’ın Düzenlediği Bireysel Antrenmanlara Katılmıyor!

James Harden‘ın artık Houston Rockets günlerinin sayılı olduğuna dair gelişmeler hızla ilerliyor.

New York Times’ın haberine göre yıldız skorer takımın düzenlediği bireysel antrenmanlara şuana kadar katılmadı, tesislere halen gitmedi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan takımın yeni koçu Stephan Silas, yıldızının takım olarak çalışmalara başlayacakları Pazar günü tesislerde hazır olacağına dair inancının tam olduğunu ifade etti.

Elbette düzenlenen bu bireysel antrenmanlara oyuncuların katılması zorunlu değil ama Harden’ın daha önce yönetime takaslanmasını istediğini de düşündüğümüzde bu gelişmelerin ardından takımdan ayrılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Harden’ın Nets’e gidip eski takım arkadaşı Kevin Durant ve Kyrie Irving ile birlikte oynamak istediğine dair haberler çıkmıştı. Houston yönetimi de takas senaryoları için bir çok takımla transfer döneminde görüşmelerde bulunmuştu ama Houston bu konuda aceleci davranmıyorlar.

Rockets bildiğiniz üzere Westbrook’u Wizards’a gönderip Wall’u almıştı. Her ne kadar çıkan haberlere göre Harden, Wall ile oynamayı Westbrook’a tercih edeceği söylense de Wall’un sakatlıklar nedeniyle 2 yıldır forma giyememiş olması ciddi bir sorun ve eski formuna kavuşması pek kolay olmayacak gibi duruyor.

Harden’ın takas hikayesindeki sürecin nasıl gelişeceğini Pazar günü başlayacak Rockets’ın takım antrenmanları sonrasında göreceğiz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.