Larkin Artık BSL Maçlarında Türk Statüsünde Oynayabilecek!

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında oynanan maçlarda A Milli Takımımız‘ın formasını Hırvatistan ve Hollanda maçlarında ilk kez giyen Shane Larkin, sadece performansıyla değil aldığı yeni statüyle de Anadolu Efes‘in yüzünü güldürdü.

Süper yıldız milli formayı giydiği için artık ING Basketbol Süper Ligi‘nde Türk oyuncu lisansı ile Anadolu Efes‘in kadrosunda yer alabilecek.

Bildiğiniz üzere lacivert beyazlılar Larkin’in BSL lisansını henüz çıkarmamıştı. Çünkü yönergelere göre bir oyuncu aynı sezonda iki ayrı statüde yani hem yabancı hem de Türk statüsünde forma giyemiyor. Kulüp yönetimi de yıldızlarının milli formayı giymesini bekledi ve artık lisansı Türk statüsünde çıkarabilecekler, böylece Larkin ilk lig maçında, 1 Aralık Salı günü Pınar Karşıyaka karşısında yerli statüsünde kadroda yer alabilecek.

28 yaşındaki Larkin, milli forma ile çıktığı ilk 2 maçta ortalama 33 dakika sahada kalırken %50.0 2sayı, %40.0 3sayı isabetiyle 17.5 sayı, 1.5 ribaund, 7.0 asist istatistikleri yakalamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.