RESMİ: Theodore, Unics Kazan’a Döndü

7DAYS EuroCup‘ın iddialı ekiplerinden olan ve temsilcimiz Bahçeşehir ile aynı grupta yer alan Unics Kazan, eski oyuncusu Jordan Thedore ile yeniden anlaştı.

Koç Erdoğan ayrıldıktan sonra adı Galatasaray ile de anılan ve daha önce ülkemizde Beşiktaş ile Bandırma formaları da giymiş olan Makeden pasaportu bulunan 30 yaşında olan 1.83 boyundaki Theodore, geçtiğimiz sezon Unics Kazan formasıyla VTB Lig’de 6 maçta ortalama 28.0 dakika süre alırken 10.3 sayı, %36.8 3sayı, 4.5 ribaund, 7.7 asist ve EuroCup sahnesinde ise 6 maçta ortalama 24.7 dakika sahada kalırken 8.7 sayı, %25.0 3sayı, 2.2 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Deliciliği, saha görüşü ve istediği zaman çok iyi yaptığı birebir savunması ve tabiki tecrübesi ile Şampiyonlar Ligi seviyesinde halen değerli guardlardan biri. Ancak son yıllarda gittiği her takımda beklentilerin altında kaldı, düşüşte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten kariyeri boyunca dış şut istikrarını ve oyun içinde mental sürdürülebilirliği yakalayabilse Euroleague seviyesinde de bir yıldız olabilirdi. Wolters’dan istediği verimi alamayan Unics Kazan’da Smith ve Canaan’ın hücum gücüne alternatif olabilecek, skorer oyunuyla takıma destek sağlayabilecek doğru bir hamle olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.