Dallas, Kadrosuna Bir Avrupalı Yıldız Daha Katabilir

NBA‘in Avrupalı yıldızları ile ön plana çıkan ekiplerinden Dallas Mavericks, kadrosuna bir Avrupalı yıldız daha katmaya hazırlanıyor.

SNY’nin haberine göre Dallas, İtalyan forvet Danilo Gallinari ile ilgileniyor. Haberin detaylarında özellikle Chris Paul’un takas edilmesi durumunda Oklahoma City Thunder‘ın Gallinari’yi de takımda tutması beklenmiyor.

NBA çevresindeki basın kuruluşlarının çoğunun beklentisi 32 yaşındaki İtalyan forvetin şampiyonluk kovalayan bir takıma gideceği yönünde. Ligin en iyi dış şutörlerinden biri olarak kabul ediliyor ve Dallas da dahil olmak üzere zirveyi kovalayan bir çok takımda önemli bir parça olacağı düşünülüyor.

2008 NBA Draftı’nda New York Knicks tarafından 6. sırada seçilen Gallinari, geride bıraktığımız sezonu 18.7 sayı, 5.2 ribaund, 1.9 asist ve 2.9 üçlük ortalamaları ile tamamladı. %43.8 ile saha içi isabet oranı yakalayan İtalyan forvet, %40.5 ile üçlük attı.

2 Avrupalı yıldız Luka Doncic ve Kristaps Porzingis’in liderliğindeki Mavs geçen sezon Batı Konferansı’nda LA Clippers karşısında ilk turda çok iyi performanslar sergilemiş, aslında iyi direnmişler fakat sakatlıkların da etkisiyle seriyi altı maçta kaybetmekten kurtulamamışlardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.