Anadolu Efes, Bryant Dunston’ı Onurlandırdı

Anadolu Efes, önemli bir jeste imza atarak Turkish Airlines Euroleague tarihinin en çok blok yapan oyuncusu olan, halihazırda takımın ikinci kaptanı konumundaki Birleşik Amerikalı uzun Bryant Dunston‘ın ismini Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki iki tribün bloğuna verdi.

Olympiakos deplasmanında yaptığı ilk blokla Euroleague kariyerindeki 250. bloğa ulaşan ve Fran Vazquez’i geçerek Euroleague’in yeni blok kralı ünvanını eline geçiren Anadolu Efes‘in deneyimli uzunu Dunston’ın adı artık 101 ve 126 bloklarıyla beraber “Dunston Blokları” şeklinde ölümsüzleşmiş oldu.

Anadolu Efes’in en uzun süre forma giyen ikinci yabancı oyuncusu

Şu an Euroleague tarihinin en çok blok yapan oyuncusu olan Dunston, ikinci kaptanı olduğu Anadolu Efes’te uzun süredir forma giyiyor. 2015-2016 sezonu öncesinde lacivert-beyazlılara transfer olan 34 yaşındaki basketbolcu, kulübündeki 6. sezonunu yaşıyor. ABD’li oyuncu, bu istikrarıyla, Petar Naumoski ile birlikte takımda formasını altı sezon giyen iki oyuncudan biri haline geldi.

Bugüne kadar Anadolu Efes formasıyla Euroleague ikinciliği ve Basketbol Süper Ligi şampiyonluklarının yanı sıra Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonlukları da yaşayan Bryant Dunston, Euroleague’de yaptığı 251 bloğun 181’ini ise Anadolu Efes formasıyla yaptı.

101 ve 126 numaralı tribün bloklarını ‘Dunston Blokları’ olarak isimlendiren Efes, bu uygulamaya maçların kısıtlı seyircili ya da tam kapasiteli seyircili oynanacağı dönemde de devam edecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.