Galatasaray, Theodore Hamlesinde Sona Yaklaştı

Ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil eden ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray, guard rotasyonunda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Koç Erdoğan ile sözleşme feshine gidilmesini sağlayan yönetimdeki grubun Jordan Theodore transferi konusunda da ısrarcı olduğu, tecrübeli oyuncu ile anlaşmaya yakın olduğu Basketfaul’deki haberde yer alan detaylar arasındaydı.

30 yaşında olan 1.83 boyundaki Theodore, Unics Kazan formasıyla VTB Lig’de 6 maçta ortalama 28.0 dakika süre alırken 10.3 sayı, %36.8 3sayı, 4.5 ribaund, 7.7 asist ve EuroCup sahnesinde ise 6 maçta ortalama 24.7 dakika sahada kalırken 8.7 sayı, %25.0 3sayı, 2.2 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Deliciliği, saha görüşü ve istediği zaman çok iyi yaptığı birebir savunması ve tabiki tecrübesi ile Şampiyonlar Ligi seviyesinde halen değerli guardlardan biri. Ancak son yıllarda gittiği her takımda beklentilerin altında kaldı, düşüşte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten kariyeri boyunca dış şut istikrarını ve oyun içinde mental sürdürülebilirliği yakalayabilse Euroleague seviyesinde de bir yıldız olabilirdi.

Sarı kırmızılılar bu hamleyle beraber Macon ya da Hamilton’dan biri ile sözleşme feshine gidecekler. Özellikle sezon başından beri beklentileri karşılayamayan Hamilton’ın gitmesi daha faydalı olacaktır ancak şunu da unutmamak lazım Thedore ile Hamilton’ın birlikte oynaması Macon ile ikili olmalarından daha kolay olacaktır, Hamilton savunması ve çok yönlü oyunuyla Theodore’un eksiklerini kapatabilir ama diğer taraftan bu iki ismin de dış şut zaafını can sıkabilir. Ayrıca Macon’ın da ne kadar formda olduğunu, hücumda ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Sonuçta bu ayrılığa yeni gelecek koçun karar vereceğini düşünüyorum…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.