İDDAA: NBA’de 2020-21 Sezonunun Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu

NBA‘de 2020-21 sezonun başlangıç tarihi konusunda NBPA (Oyuncular Birliği) ve lig yönetimi iddialara göre anlaşmaya vardılar.

Taraflar bir süredir yeni sezonun başlangıç tarihini belirlemek üzere istişare halindeydiler. Lig yönetimi başlangıç tarihini 22 Aralık olarak düşünürken 72 maçlık kısaltılmış bir takvimle sezonu Olimpiyatlar öncesi bitirmek istiyor. Ayrıca lig yönetimi pandemi nedeniyle ciddi bir geli kaybı tehlikesi yaşıyor ki yeni sezonun 22 Aralık’da başlaması durumunda 500 milyon – 1 milyar dolar aralığında bir gelir kaybının engellenebileceği öngörülüyor.

Oyuncular ise kendilerine kalacak kısa dinlenme süreci nedeniyle bu takvime pek sıcak bakmıyorlardı, yeni sezona 22 Aralık yerine Ocak ayında başlamayı tercih ediyorlardı. Hem maaşlarında yapılacak kesintiler hem de 1 Aralık’da başlayacak olan antrenman kamplarının tarihinden memnun olmadıklarını gündeme getirmişlerdi.

ESPN’de yer alan son haberlere göre Oyuncular Birliği ile lig yönetiminin görüştüğü sıcak konulardan bir tanesi de oyuncuların maaşlarında yapılacak kesintilerin belirlenmesi. Oyuncuların maaşlarında %18 civarında kesintilerin yapılması gündemde.

Oyuncular Birliği ile Lig yönetimi arasında başlangıç tarihi hakkında bir anlaşmaya varılmasıyla birlikte önümüzdeki sezonun maaş bütçesinin belirlenmesi ve 1 Aralık tarihinde antrenman kamplarıyla birlikte serbest oyuncu pazarının da açılması bekleniyor. NBA Draftının düzenlenmesi için belirlenen tarih ise 18 Kasım tarihi.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.