Beşiktaş’da Ercan Osmani’nin Talihsiz Sakatlığı Moralleri Bozdu

ING Basketbol Süper Ligi‘nin 6 maçın ardından tek galibiyetsiz takımı olan ve puan tablosunun son sırasında yer alan Beşiktaş‘da Ercan Osmani‘nin talihsiz sakatlığının şoku yaşanıyor.

Basketfaul’de yer alan habere göre genç uzun sabah evinden çıktıktan sonra iki köpeğin saldırısına uğramış ve köpeklerden kurtulmaya çalışırken yere düşerek elini kırmış. Yapılan tetkiklerin ardından Ercan’ın ameliyat edilip edilmeyeceğine karar verilecek.

En iyi durumda, yani ameliyat olmasa bile en az 3 hafta sahalardan uzak kalması gerekecek bu onun çağrıldığı milli takım geniş aday kadrosundan da çıkarılacak olması anlamına geliyor. Halihazırda yabancı statüsünde oynayan ve milli takımda oynayıp yerli statüsüne geçmeyi bekleyen genç uzun bu fırsattan da faydalanamayacak. Diğer taraftan zaten zor günler geçiren, galibiyete hasret olan Beşiktaş da Alperen ile birlikte en önemli pota silahı olan Ercan’ı kaybederek biraz daha güç kaybetmiş oldu.

22 yaşında olan genç uzun, 6 maçta ortalama 20.0 dakika süre alırken, 10.2 sayı, 4.0 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı veriyordu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.