Euroleague Yönetimi Yereli Liglerle Takvim Değişiklileri Hakkında Görüşecek

Euroleague yönetimi ve yerel lig yönetimleri arasında hem Turkish Airlines Euroleague hem de 7DAYS EuroCup maçları ile yerel ligler arasında oluşan takvim sorunlarını çözmek üzere bir telekonferans düzenlenecek.

Pandemi önlemleri nedeniyle her iki organizasyonda da ertelenen maçlar nedeniyle ortaya çıkan takvim karmaşasının çözülebilmesi adına önümüzdeki hafta Euroleague yönetimi ve yerel lig yönetimleri arasında bir görüşme gerçekleşecek. Hatta Mozzartsport’n haberine göre toplantının tarihi 5 Kasım Perşembe olarak belirlenmiş durumda.

Hem yerel liglerde hem de Avrupa sahnesindeki organizasyonlarda maçların yeni tarihlerinin henüz net olmaması, artı Fransa JeepElite Pro A’da olduğu gibi belirli maçların değil tüm haftanın ertelenebiliyor olması takımların çözmesi gereken bir konu haline geldi.

Bu konu son olarak İspanya Oyuncular Birliği tarafından gündeme taşınmış, oyuncular maçların Fanus ortamında oynanması için gerekli çalışmaların başlamasını istediklerini belirtmişlerdi.

Ancak Avrupa kıtasında bir çok farklı yerel ligin ve uluslararası organizsayon yer alıyor olması Fanus çözümünü pek mümkün kılmıyor. Şuan ortaya çıkan takvime göre Euroleague ve EuroCup’da mücadele eden takımların eş zamanlı olarak yerel liglerde de maçlara çıkması gerekiyor. Euroleague yönetimi ve yerel lig yönetimleri ortaya çıkan bu takvim sorununu çözebilirlerse maçların Fanus yöntemi ile oynaması önündeki önemli engellerden biri ortan kalkmış olur.

Kaynak: Eurohoops & Mozzartsport

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.