RESMİ: Monaco, Gray Transferini Açıkladı

7DAYS EuroCup‘da mücadele eden Fransa JeepElite Pro A ekiplerinden biri olan AS Monaco, guard rotasyonuna bir takviye yaptı.

Sizlere daha önce prensipte anlaştıklarını ilettiğim, sezona Metropolitans Levallois forması ile başlayan Rob Gray ile sezon sonuna kadar anlaştıklarını duyurdular.

Gray hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım. Monaco’da da Knight ve Boost’un ardından alternatif olarak tıpkı Levallois’da olduğu gibi 20 dakika altında süreler alarak verimli olacağını, özellikle yüksek tempoda oynadıkları zaman ekstra bir skor opsiyonu olarak koç Mitrovic’in planlarından kendisine yer bulacağını düşünüyorum. Zaten Carrington’ın sakatlığı sonrası yapılan Rebic hamlesi yetersizdi özellikle skor üretimi açısından.

1.85 metre boyunda olan 26 yaşındaki oyun kurucu bu sezon Pro A’da 4 maçta ortalama 16.8 dakika süre alırken 10.0 sayı, %83.3 3sayı, 1.3 ribaund, 1.8 asist ve EuroCup sahnesinde ise 4 maçta ortalama 17.8 dakika süre alırken 14.5 sayı, %60.0 3sayı, 2.0 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.