SON DAKİKA: Euroleague’de 3 Maç Covid Vakaları Nedeniyle Ertelendi!

Turkish Airlines Euroleague‘de 5. hafta maçlarından 3 tanesine Covid engeli geldi!

Zenit, Alba Berlin ve Asvel Villeurbanne’ün 8 sağlıklı oyuncu çıkaramayacakları konusunda Euroleague yönetimine başvurması ile birlikte aşağıdaki 3 maç ertelendi:

Zenit – Olimpia Milano: 22 Ekim Perşembe günü oynanması planlanan maç, Rus ekibinin covid testleri pozitif çıkan isimler nedeniyle 8 sağlıklı ismi kadroya yazamayacağını bildirmesi üzerine sonradan belirlenecek bir tarihe ertelendi.

Alba Berlin – TD Systems Baskonia: 22 Ekim Perşembe günü oynanması planlanan maç, Alman ekibinin lokal prosedürler gereği takımı karantina altına almak zorunda kalması ve 8 sağlıklı oyuncuyu kadroya alamaması nedeniyle sonra açıklanacak bir tarihe ertelendi.

Anadolu Efes – Asvel Villeurbanne: 23 Ekim Cuma günü oynanması planlanan maç, Fransız ekibinin maç kadrosuna yazdırabilecek 8 sağlıklı oyuncu bulamaması nedeniyle sonradan belirlenecek bir tarihe ertelendi.

Hatırlayacağınız üzere Euroleague yönetimi geçtiğimiz günlerde Covid prosedürlerini değiştirmiş ve 8 sağlıklı oyuncuyu bulamayan takımların ilgili maçlarının uygun tarihler bulunması durumunda maksimum 3 kez olmak üzere ertelenebileceğini duyurmuştu. Euroleague yönetimi ilgili takımlarla görüşerek bu 3 maçın hangi tarihe erteleneceği konusunda mutabık kalarak yeni tarihleri önümüzdeki günlerde resmi siteden duyuracağını belirtti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.