RESMİ: Galatasaray’ın Rakibi Tenerife’den Keskin Şutör Hamlesi!

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Galatasaray ile aynı grupta yer alacak olan Tenerife, kadrosunu tecrübeli bir şutör ile güçlendirdi.

Son olarak Fransa’nın Nanterre takımında forma giymiş olan Birleşik Amerikalı keskin şutör Spencer Butterfield ile sezon sonuna kadar anlaştıklarını duyurdular. Böylece hazırlık döneminde sakatlanarak sezonun büyük bir bölümünü kaçıracak olan Todorovic’in de yerini doldurmuş oldular.

1.91 metre boyunda olan 28 yaşındaki Butterfield, pandemi öncesi Pro A’da 25 maçta 10.6 sayı, %50.8 3sayı, 3.6 ribaund, 1.6 asist ve EuroCup sahnesinde ise 10 maçta 8.9 sayı, %33.3 3sayı, 4.9 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Butterfield herşeyden önce çok ama çok değerli bir şutör. Açıkçası bu yaz döneminde şimdiye kadar neden kontrat bulamadığını merak etmiştim ama beklediğine değmiş diyebiliriz. Çünkü Tenerife tam da onun faydalı olabileceği, ön plana çıkabileceği bir sistemde oynuyor bu sezon. Fitipaldo ve Huertas gibi iki pasör, iyi organizatör oyun kurucunun yanında etkili ceza şutları tıpkı Salin gibi çok değer katacaktır takıma. Ayrıca pozisyonu için iyi bir ribaundçu olan tecrübeli guard, bu sezon tempoyu arttırıp açık alanı sıkça kullanan Tenerife’nin hücum gücüne güç katacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.