Zenit’de Covid Sıkıntısı Büyüyor! (8 Oyuncu)

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Zenit yaptığı açıklamayla takımdan 5 ismin daha covid testinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Açıklamanın detaylarında 2 oyuncu ve 3 teknik ekip mensubunun testlerinin pozitif çıktığı belirtildi ki hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta da 1 takım çalışanı ve 4 oyuncunun testlerinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.

Cuma günü konuk ettikleri Barcelona’yı yenerek sezonun ikinci haftasında ikinci galibiyetine ulaşan Rus ekibinde, bu karşılaşma sonrası yapılan testlerde yeni vakalar ortaya çıkmıştı.

Testleri pozitif çıkan tüm isimlere izolasyon uygulandığı ve sağlık durumlarının yakından takip edildiği, takımın geri kalanına da her gün test yapılacağı vurgulandı açıklamanın detaylarında.

Son durumda Rus ekibinde şu oyuncuların testi pozitif çıkmış durumda:

Austin Hollins, Anton Pushkov, Arturas Gudaitis, Vladislav Trushkin, Mateusz Ponitka, Igor Volkhin, Billy Baron, Kevin Pangos

Ayrıca teknik ekipten Xavi Pascual, Inigo Zorzano, Sergey Voznyuk ve Yaroslav Yalovchuk’un da testlerinin pozitif olduğu öğrenildi.

Önümüzdeki hafta Euroleague sahnesinde çift maç programı var ve Zenit İspanya’da önce Baskonia sonra da Valencia ile karşılaşacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.