RESMİ: Bursaspor, Metin Türen ile Anlaştı

Ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil eden ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor, forvet rotasyonuna bir takviye yaptı.

Geride bıraktığımız sezon Türk Telekom forması ile izlediğimiz milli oyuncu Metin Türen ile sezon sonua kadar anlaştıklarını duyurdular.

2.06 metre boyunda olan 26 yaşındaki 4 numara, geçtiğimiz sezon BSL’de 23 maçta ortalama 18.0 dakika süre alırken 5.2 sayı, 4.1 ribaund, 1.6 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 16 maçta ortalama 15.3 dakika sahada kalırken 3.2 sayı, 4.4 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Metin henüz 26 yaşında olmasına genç yaşından bu yana A takım seviyesinde süre aldığı için ligimizin en tecrübeli isimlerinden biri. Dış şut tehditi ve ribaundlardaki katkısı ile takıma enerji artık hücum çeşitliliği getiren bir uzun forvet. Bursa’da Perry Jones’un istikrarsız olmaz ve Tevfik’in özellikle hücumda yetersiz kalması nedeniyle bu hamlenin çok doğru olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Birkan, Oğuz ve Can gibi tecrübeli isimlerin Bursa’da adeta yeniden doğmuş gibi etkili performanslar sergilediğini görünce Telekom’da pek iyi bir sezon geçirmemiş Metin’in de takımın sahip olduğu bu güzel sinerjiden faydalanarak daha iyi performans sergileyeceğini söylemek yanlış olmaz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.