Itoudis: “En Önemlisi Güçlü ve Zayıf Noktalarınızı Bilmek.”

CSKA Moskova‘nın başarlı koçu Dimitris Itoudis, bu yaz döneminde Rus ekibinin izlediği transfer politikası hakkında Turkish Airlines Euroleague‘in resmi sayfasına açıklamalarda bulundu.

Yunan koç en önemli konunun güçlü ve zayıf yönlerini bilmek olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

En önemlisi, güçlü ve zayıf noktalarınızı bilmek ve takım kimyası açısından doğru oyuncuyu bulmak. Her pozisyona MVP almanız, en iyi kimyaya sahip olacağınız veya en iyi takım olacağınız anlamına gelmiyor. Takım olarak ihtiyacınız olan şeye sahip olmak için o anda mümkün olan en iyi oyuncuları takımınıza almanız gerekiyor. Belli rollerin doldurulması gerekiyor ve bir takımda, rollerini kabul eden oyunculara ihtiyacınız var. Dolayısıyla bir oyuncuyu almadan önce o oyuncu ile telefonda konuşuyorum ve diyorum ki, ‘Bak, bunları bunları yapacaksın ancak senin pozisyonunda şu oyuncularımız var. Buna hazır mısın?’

Turkish Airlines Euroleague

Baş antrenör olarak CSKA Moskova ile iki, yardımcı antrenör olarak ise Panathinaikos ile beş EuroLeague şampiyonluğu bulunan tecrübeli koç, Mike James örneğini ortaya koyarak oyuncularına dürüst olmanın önemini vurguladı:

Örneğin Mike James’i almadan önce onunla konuştum ve dedim ki ‘Harika bir oyuncusun, en skorer oyuncu oldun gittiğin takımlarda ancak artık kazanan bir takıma geliyorsun. Bazı şeyleri kabul etmeye hazır mısın?’ Ona, takım arkadaşlarına, koçlarına ve taraftara karşı sorumluluk duygusu olması gerektiğini söyledim.

Oyuncular, söyleyeceğim şey hoşlarına gitmeyebilecek olsa da onlara karşı dürüst olacağımı bilmeli. Onlara gerçeği söylemeliyim. Bazen acımasız olabilir ancak gerçek bu ve kalbimden geçen şey de bu. Çünkü oyuncuların buraya gelmeden önce onlardan ne beklediğimi bilmeleri gerekiyor. Dolayısıyla bu konuşmaları yapıyoruz. Mike sanki yıllardır burada gibi ama aslında tam bir sezon bile geçiremedik birlikte.

Turkish Airlines Euroleague

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.