Ataman: “İkinci Çeyrekte Maçı Bıraktık.” (Larkin’in Dönüş Planını Açıkladı.)

Turkish Airlines Euroleague 2. hafta mücadesinde sahne alan Türk derbisinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko’ya 71-80’lik skorla yenilen Anadolu Efes‘de koç Ergin Ataman maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu maçı değerlendirirken yıldızı Shane Larkin‘in dönüş planı hakkında da bilgilendirme yaptı:

Bu akşamki maçı özetlemek gerekirse… Öncelikle iyi başladığımız bir maçtı. Ardından çok kötü bir basketbol oynadık. İkinci çeyrekte maçı bıraktık, Fenerbahçe üst üste sayılar buldu ve bir seri yakaladı. Biz de bu çeyrek boyunca hücumda şutları kaçırdık.

3. ve 4. çeyrek aslında garip bir basketbol oynandı. Her iki takım da bence kötü oynadı. Son çeyrekte maçı kazanma şansımız vardı. Geri gelebildik ama maçın sonunda yine hatalar yaptık. Kişisel performansları düşünecek olursak Simon ve Moerman haricinde çok kötü bir basket oynadık.

Biz o kadar çok şut kaçırdık ki Fenerbahçe’nin daha fazla savunma ribaundu almasını normal görüyorum. Larkin’in tedavisi sonuçlanmak üzere. 25 Ekim’de Türkiye’de olacak. 30 Ekim’de de Olympiakos maçında oynatmayı planlıyoruz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.