Bursaspor, Konuğu Beşiktaş’ı 16 Sayı Farkla Geçti

ING Basketbol Süper Ligi açılış haftası maçında Frutti Extra Bursaspor, konuk ettiği Beşiktaş‘ı 89-73’lük skorla rahat bir şekilde yendi.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Bursaspor adına maçın anektodları; Newman-Munford ikilisi sezon öncesi analizlerimde de belirttiğim üzere rakiplerin çok canını yakacaklar, Jones geçen sezonki uykusuna devam ediyor, Hamilton henüz adaptasyon sürecini tamamlamamış, tecrübeli yerli rotasyonu BSL için çok değerli.

Bursaspor’da Malik Newman 20 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 3 top çalma ile en skorer isim olurken, Xavier Munford 18 sayı (3-6 3sayı), 3 ribaund, 7 asist, 2 top çalma, Kenny Kadji 15 sayı (3-4 3sayı), 4 ribaund, 2 asist, 2 blok ve Can Maxim Mutaf 13 sayı (3-4 3sayı), 2 asist ile galibiyetin mimarları oldular.

Beşiktaş adına maçın anektodları; Egehan ortalarda yok, Şehmus’un dış şut sorunu devam ediyor, Alperen’i pota altında etkili kullanabilecek hücum düzenlerini halen bulamamışlar, Ercan da aynı şekilde kısalar tarafından verimli kullanılamıyor.

Beşiktaş cephesinde ise Şehmus Hazer 18 sayı, 2 ribaund ile öne çıkarken, Alperen Şengün 17 sayı, 6 ribaund ve Sadık Emir Kabaca 10 sayı, 2 ribaund ile çift haneli skor katkısı verebilen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.