Gherardini: “Sloganımız ‘Yellow Legacy’ Olacak.”

Fenerbahçe Beko‘nun düzenlediği Turkish Airlines Euroleague medya gününde takımın tecrübeli Genel Menajeri Maurizio Gherardini de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Koç Kokoskov ve kaptan Melih’in de yer aldığı medya gününde ilk söz alan isim İtalyan basketbol adamı oldu ve şu ifadelerle söze başladı:

Uzun bir aradan sonra hoş geldiniz. 6 ay sonra bir basketbol etkinliğinde buluşmak gerçekten çok keyifli ve güzel. Belirsiz bir sezondan geçtik, yine belirsiz bir sezon var. Hem EuroLeague’de hem de Türkiye’de çok güzel bir sezon olsun ve taraftarlarımız heyecanlansın istiyoruz. En yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı istiyoruz. Fenerbahçe adını hem Türkiye’de hem de Avrupa’da tarih kitaplarına yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı. Bu yüzden ‘Yellow Legacy’ sloganını kullandık bu sezon için. Legacy, inanmak, felsefeler ve başarımız için çalışmayı ifade ediyor. Hem koç Obradovic’i hem de tüm oyuncularımıza teşekkür ediyoruz. Yeni sayfamızda ise Igor Kokoskov ve yeni oyuncularımız var. Aynı hedefi takip edeceğiz. Çok mutluyum bu an için. Çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz. Medyanın da desteğine ihtiyacımız var. Bu maçları belgelemek ve deşifre etmek için.

Fenerbahçe Spor Kulübü

“OBRADOVIC ARA VERMEYİ DÜŞÜNDÜ”

Zeljko Obradovic’in ayrılma kararıyla ilgili olarak Gherardini, “Çok kolay bir karar değildi. Pandemi gibi özel bir durum var. Obradovic ile çok özel bir ilişkim var. 20 yıllık arkadaşım. Onunla çok paylaşım yaptık. Zaman geçtikçe o aile durumunu biraz daha fazla düşündü, ara vermeyi düşündüm. İnanılmaz stresli bir iş. Arada durmak gerekiyor. Ben de kendimi düşündüm. Sarı laciverte olan bağlılığımı, ülkeye bağlılığımı düşündüm. Bu belirsiz andaki önemli sorumluluğumu da düşündüm. Obradovic, başkan ve yöneticilerle görüştükten sonra kalma kararı verdim” diye konuştu.

“BİRÇOK YENİ SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Covid-19 döneminde basketbol oynamak için ekstra sorumlulukları olduğunu kaydeden Maurizio Gherardini, “Mental olarak bir şeyler yapabilmemiz için hem saha içi hem saha dışında birlikte çalışmamız gerek. Her şeye dikkat etmemiz gerekiyor, ufak bir hatada büyük sonuçlar olabilir. Kulübe çok teşekkür ediyoruz, lojistik konuda bize çok yardımcı oluyorlar. Birçok yeni sorumluluğumuz var” dedi.

“BÜTÇEMİZ DÜŞMEK ZORUNDAYDI”

Transferler konusunda nasıl karar aldıkları konusunda gelen soruya Gherardini, “Karar verme şeklimiz benzerdi. Obradovic döneminde ona danışırdık, Igor’da da aynı oldu. Teknik ekip ve bizim bilgi paylaşımımız çok önemlidir. Daha fazla çalıştık, bütçemiz düşmek zorundaydı. En iyi opsiyonları seçtik. Bütçe değiştiği için biraz daha farklı şeyler yapmamız gerekti. 2 katı olan bütçelerle kıyaslamamak gerekiyor” yanıtını verdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.