Kennedy’den Karşıyaka’ya İyi Haber Geldi

ING Basketbol Süper Ligi‘nde 2020-21 sezonunun başlamasına 2 hafta kaldı. Bu süreçte hazırlıklar kapsamında Antalya’daki Gloria Cup’da mücadele eden Pınar Karşıyaka, tecrübeli kanat oyuncusu D.J. Kennedy‘nin sakatlığı ile sarsılmıştı.

Ancak neyse ki korkulan olmadı ve Birleşik Amerikalı oyuncudan iyi haberler geldi. Diz çapraz bağlarında kopma ihtimalinden korkulan tecrübeli oyuncunun MR sonuçları ardından durumunun korkulduğu gibi ciddi olmadığı görüldü. Solak kanat oyuncusu 10 gün dinlenecek ve sonrasında tedavi süreci başlayacak, ardından parkelere dönebilecek.

Dolayısıyla Kennedy 17-19 Eylül tarihleri arasında Karşıyaka’nın ev sahipliği yapacağı Pınar Cup’da görev alamayacak. Bu turnuvada Petkim Spoer ve Büyükçekmece de yer alacaklar.

1.98 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli oyuncu geride bıraktığımız sezon BSL’de 21 maçta ortalama 23.8 dakika süre alırken 9.9 sayı, 6.1 ribaund, 2.7 asist istatistikler ile mücadele etmiş ve koç Sarıca’nın hem savunmada hem de hücumda en güvendiği isimlerden biri olmuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.