2019-20 Sezonu FIBA Şampiyonlar Ligi Sekizli Finali Atina’da Düzenlenecek!

Pandemi nedeniyle yarım kalan 2019-20 sezonunun tamamlanması adına düzenlenecek FIBA Şampiyonlar Ligi Final 8 turnuvasına ev sahipliği yapacak şehrin Yunanistan’ın Atina kenti olduğu resmi olarak açıklandı.

30 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek ve temsilcimiz Türk Telekom‘un da mücadele edeceği organizasyon hakkında Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin yaptığı resmi açıklama şu şekilde:

2020 Basketbol Şampiyonlar Ligi 8’li Finali, Atina’da düzenlenecek.

12 Mart tarihinde FIBA yönetiminin Coronavirüs pandemesi nedeniyle bütün basketbol organizasyonlarını askıya almasının ardından Basketbol Şampiyonlar Ligi yönetimi, 30 Mart tarihinde 2019-20 sezonunu tek maç üzerinden eleme usulüyle 30 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında oynanacak bir 8’li Final ile tamamlama kararı almıştı.

Yunanistan’dan AEK, İspanya’dan Casademont Zaragoza, Çekya’dan ERA Nymburk, İsrail’den Hapoel Bank Yahav Jerusalem, İspanya’dan San Pablo Burgos, Türkiye’den Türk Telekom halihazırda 8’li Finalde yer almayı garantilemişti. Son 16 turunun sonuçlanmayan son iki eşleşmesi JDA Dijon – Nizhny Novgorod ile Iberostar Tenerife – Filou Oostende karşılaşmaları ise 16 Eylül tarihinde oynanarak 8’li Finalde yer alacak son iki takım da belli olacak.

FIBA Şampiyonlar Ligi

Temsilcimiz Telekom’un rakibi Dijon – Novgorod eşleşmesinin kazananı olacak.

Sekiz takım, Yunanistan’ın başkentinde Eylül ayının son haftasında düzenlenecek 8’li Finalde Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni şampiyon olarak tamamlamak için mücadele edecek.

Maçlara seyirci alıp alınmayacağı ise Yunan otoritelerin vereceği kararların ardından belli olacak.

Çeyrek final karşılaşmaları 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde oynandıktan sonra 2 Ekim tarihinde yarı final mücadeleleri gerçekleştirilecek. Turnuvanın üçüncüsünün ve şampiyonunun belli olacağı karşılaşmalar ise 4 Ekim tarihinde oynanacak. Sekizli Finaldeki eşleşmeler, Son 16 Turunun sonuçlarına göre çekilecek.

FIBA Şampiyonlar Ligi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.