Tofaş’ın 3 Oyuncusunun Covid Testi Pozitif Çıktı!

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Tofaş, kulübü bir açıklamaya yayınlayarak 3 oyuncusunun Covid testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Neyseki yapılan açıklamada oyuncuların klinik bir şikayeti olmadığı belirtildi ve aynı zamanda 2 Eylül Çarşamba günü Büyükçekmece ile oynanması planlanan hazırlık maçının da iptal edildiği belirtildi.

Biz de Basket Servisi ailesi olarak 3 oyuncuya da acil şifalar diliyoruz.

Tofaş‘ın yaptığı açıklama şu şekildeydi:

2020-2021 Sezonu hazırlıklarını 17 Ağustos’tan bu yana sürdüren TOFAŞ Basketbol Takımımız, yeni sezon çalışmaları kapsamında oynayacağı hazırlık karşılaşmaları öncesinde, 31 Ağustos Pazartesi günü Covid-19 PCR tarama testinden geçmiştir. Tofaş Basketbol A Takım teknik ekibimiz, oyuncularımız ve A Takım personelimize, sağlık partnerimiz Bursa Medicana Hastanesi tarafından yapılan testler sonrası 3 oyuncumuzun sonucunun pozitif olduğu tespit edilmiştir.

Klinik şikayeti bulunmayan oyuncularımızın izolasyon ve tedavi sürecine başlanmış olup, konuyla ilgili kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.

Tofaş Basketbol Takımımızın, 2 Eylül Çarşamba günü Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’mizde ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Büyükçekmece Basketbol ile oynanması planlanan hazırlık maçı da iptal edilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Tofaş Spor Kulübü

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.