Murray, Müthiş Performansı Ardındaki Sırrı Açıkladı!

Utah Jazz karşısında oynanan 6. maçta tarihi bir performansa imza atarak Denver Nuggets‘ı ayakta tutan Jamal Murray, başarısının ardındaki sırrı açıkladı.

ABD’de gündeme oturmuş olan sistematik ırkçılık ve polis şiddeti konusunda Orlando’daki fanusta devam eden NBA play-off’ları çerçevesinde yıldız oyuncular da bu konuyu gündemde tutmaya devam ediyorlar.

Serinin 6. maçında 50 sayı üreterek bir play-off serisinde üst üste 3 maçta 40 sayı barajını geçerek Jordan’ın 1993’teki performansından sonra bunu ilk kez başarabilen isim olan Murray de bu konuya dikkat çekti ve polis şiddeti kurbanı olan George Floyd ile Breonna Taylor isimli iki Afroamerikalı vatandaşın resimlerinin yer aldığı ayakkabıları ile çıktı bu maça.

23 yaşındaki genç yıldız bu tarihi performansı sonrası yaptığı açıklamalarda duygusal anlar yaşadığı ve giydiği bu ayakkabıların kendisine adeta “can verdiğini” belirterek şu ifadeleri kullandı:

Bunlar sadece Amerika’da olmuyor, her yerde oluyor. Bir toplantı ile çözülecek bir konu değil. Toplantılar yapılmalı, telefonlar edilmeli, direniş gerekli. Bir gecede çözülmeyecek. 40 yıldır kavgasını vermeye çalışıyoruz ancak bu ayakkabılar bana can veriyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.