Anthony Davis’den Takım Sahiplerine Mesaj Var!

Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızlarından Anthony Davis, geçtiğimiz günlerde NBA oyuncularının sistematik ırkçılık ve polis şiddeti için yaptıkları boykot hakkında açıklamalarda bulundu.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Milwaukee’nin başlattığı maça çıkmama boykotu tüm NBA’i sarmış ve yönetim ortamın sakinleşmesi için maçları 2 gün boyunca ertelemişti.

Bu süreçte oyuncular ile takım sahipleri bir araya gelmiş ve takım sahiplerinin bu konularda daha net aksiyonlar alınacağı sözünü vermeleriyle oyuncular boykotu sonlandırmıştı.

Boykot sonrası oynanan Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers serisi 5. maçı sonrasında basın mensupları ile bir araya gelen Davis, takım sahiplerine bir mesaj gönderdi ve sözlerini tutmamaları durumunda oyuncuların yeniden boykotu başlatarak maçlara çıkmayacağını belirtti.

NBA yönetimi ve takım sahiplerinin verdikleri sözler arasında önümüzdeki 10 yıl boyunca ayrımcılıa uğrayan siyahilere destek olmak amacıyla 300 milyon dolar değerinde bağış yapmak da yer alıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.