Galatasaray’ın Rakibi Rytas, Kore Ligi’nden Forvet Transferi Yapıyor!

2020-21 sezonunda FIBA Şampiyonlar Ligi A grubunda temsilcimiz Galatasaray Doğa Sigorta’nın rakiplerinden biri olan Lietuvos Rytas, Kore Ligi’nden forvet takviyesi yapıyor.

Son olarak Kore ekiplerinden Anyang forması giyen Chris McCullough ile yeni sezon için için prensip anlaşmasına vardılar ve yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun forvet, 34 maçta ortalama 17.4 dakika sahada kalırken 15.5 sayı, %25.4 3sayı, 5.4 ribaund, 1.3 blok istatistikleri ile mücadele etmişti. 2015 NBA Draftı’nda 1.tur 29.sıradan Brooklyn Nets tarafından seçilmiş olan McCullough, 2015-18 yılları arasında 3 sezon boyunca Nets ve Wizards formalarını terletmiş, toplamda 59 maçta görev alırken 9.0 dakikada 3.3 sayı, 1.9 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletik özellikleri ile dikkat çeken bir uzun. Patlayıcılığı ve atletizmi ile hem rakip pota altındaki etkili bitirişleri ile hem de kendi çemberini blokları ile koruyarak takımına değer katan bir uzun. Hem dış şut tehditi hem de orta mesafe tehditi var ama 3 sayı yüzdesi istikrarsız. Zaten 4 numara için en önemli eksilerinden biri de bu. Diğer taraftan 2.08 metre boyunda bir oyuncu için dribbling becerisi ve top tekniği de iyi düzeyde. Hem açık alanda dribbling ile tam sahayı katedip skora gidebiliyor hem de yarı sahada yüzü dönük rakiplerini eksiltebiliyor. İkili oyunlardaki hava harekatları ve çabuk ayaklarının avantajı ile yaptığı etkili devrilmeler önemli silahlarından biri. Eksilerine ekleyeceğimiz iki noktadan biri ise ribuandlar konusunda beklentilerin altında kalması. Atletik özellikleri ve fiziğinin beklentilerini karşılayamıyor, onun gibi bir oyuncu için Kore Ligi’nde sadece 5.4 ribaund çok yetersiz. İşin savunma tarafında ise bloklara fazla konsantre olan, takım savunmasında aksayabilen bir uzun. İkili oyun savunmasında da özelliklerini pek iyi kullanamayan, dağınık bir uzun.

Daha önce ABD dışında Filipinler, Çin ve Porto Riko gibi sıradan liglerde oynayan McCullough adına Avrupa basketbolundaki sertlik ve savunma disiplini onu en çok zorlayacak konulardan biri olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.