Güncel Haberler

RESMİ: Büyükçekmece’den 2 Yerli Guard Takviyesi

Koç Çıvgın’ın göreve gelmesinin ardından transfer hamlelerini bir bir resmiyete döken Büyükçekmece, guard rotasyonuna 2 yerli takviye yaptı.

Sizlere daha önce prensipte anlaştıklarını ilettiğim son olarak Beşiktaş Sompo Sigorta forması ile izlediğimiz Ömer Utku Al ve geride bıraktığımız sezonu Türk Telekom‘da tamamlayan Enes Berkay Taşkıran ile yeni sezon için anlaştıklarını açıkladılar.

1.81 metre boyunda olan 22 yaşındaki oyun kurucu Al, BSL’de 19 maçta ortalama 13.1 dakika süre alırken 2.8 sayı, 1.3 ribaund ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 14 maçta ortalama 11.1 dakika sahada kalırken 2.5 sayı, 1.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

1.90 metre boyunda olan 23 yaşındaki combo guard Taşkıran ise BSL’de 14 maçta ortalama 8.4 dakika sahada kalırken 4.1 sayı ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 8 maçta ortalama 11.4 dakika sahada kalırken 2.6 sayı, 1.1 ribaund istatistikler ile katkı vermişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Fenerbahçe, Yiğit Hamza’yı Transfer Etti (Çifte lisansa sahip olacak)

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi finalisti Fenerbahçe Beko, kadrosuna genç bir forvet ekledi. Kulüpten yapılan …